Main Picture
Ukraina, Zbaraż
SZLAKIEM BOHATERÓW TRYLOGII SIENKIEWICZA- wycieczka objazdowa -UKRAINA
Symbol oferty: 4/1819
Państwo: Ukraina
Region: Tarnopolski region
Miasto: Zbaraż
Transport: Autokar, Inny
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa, Wyjazd rodzinny, Inny, no conv :, Wycieczka objazdowa
Wyżywienie: śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie: Hotel, Pensjonat
Wyposażenie:
  • TV
  • Jadalnia
  • Kawiarnia
świadczenia:
ŚWIADCZENIA: 6 noclegów (pokoje 2os z łazienkami), 6 śniadań i 6 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NNW, transport autokarem (dla małych grup bus z klimatyzacją). UWAGI: 1.Wymagane minimum 16os (Sprinter 21os.). Odwołanie imprezy przez zbyt małą frekwencję najpóźniej na 14 dni do terminu ew. weryfikacja ceny. 2.Transfery antenowe przy min. 6 os. z: Warszawy, Poznania - 100zł, Wrocławia, Łodzi -80zł; Częstochowy, Opola - 50zł. 3.Program imprezy podany jest ramowo - kolejność może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów. 4.Osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są do pok.2- lub 3osobowego. Pok.1os na zamówienie – dopłata 220 zł. 5.Koszty wstępów płatne dodatkowo ok. 30 zł (płatne w hrywnach). 6.Dla grup zorganizowanych 10-15% rabatu w zależności od liczebności grupy.
Cena podstawowa:
ubezpieczenie KL i NNW, osoba, Katowice, Promocja do 30.12
OPIS:
UKRAINA: SZLAKIEM BOHATERÓW TRYLOGII SIENKIEWICZA - Wycieczka objazdowa

1dzień- Wyjazd z Katowic o 5.00. Przejazd przez Kraków, Tarnów, Rzeszów w kierunku granicy. Przekroczenie granicy w Korczowej. Przejazd do Lwowa. Przerwa na wymianę waluty i przekąskę. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wysoki Zamek, Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich. Następnie piesze poznawanie starówki: cerkiew Wołoska, kość. Dominikanów, ul. Ormiańska z katedra Ormiańską, sobór Przemienienia Pańskiego, katedra Wniebowzięcia NMP i kaplica Boimów, rynek z ratuszem, empirowymi fontannami i pięknymi kamienicami., obronny klasztor Bernardynów. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

2dzień- Odwiedzenie Żółkwi pod Lwowem, niegdyś siedziby rodów Żółkiewskich i Sobieskich. Obejrzenie renesansowej kolegiaty św. Wawrzyńca (z epitafiami Żółkiewskich i Sobieskich), cerkwi Serca Jezusowego, Zamku, bram i fortyfikacji miejskich, rynku z zabytkowymi kamieniczkami i ratuszem oraz renesansowej synagogi. Przejazd do Oleska. Zwiedzenie zamku, w którym urodził się Jan III Sobieski, z filią Lwowskiej Galerii. Następnie przejazd do Podhorzec - jednej z najpiękniejszych rezydencji magnackich Kresów. Dalej przez Złoczów (rezydencja Sobieskich z oryginalnym Pałacem Chińskim), udamy się do rozsławionego przez Sienkiewicza Zbaraża - obronnej rezydencji Zbaraskich i Wiśniowieckich, wsławionej bohaterską obroną przed wojskami Chmielnickiego. Przejazd do Tarnopola. Obiadokolacja. Wieczorny spacer urokliwym bulwarem nad zalewem na Serecie. Nocleg w hotelu.

3dzień- Obejrzenie barokowego kościoła Dominikanów, cerkwi Wniebowstąpienia oraz przebudowanego zamku hetmana koronnego Jana Tarnowskiego. Przejazd do Kamieńca Podolskiego. Na trasie postój w Skale Podolskiej przy ruinach zamku Koriatowiczów (XIV-XVIIw). W Kamieńcu zwiedzanie największej twierdzy Kresów Rzeczpospolitej (XV-XVIIw.) - Starego i Nowego Zamku. Poznawanie starego miasta: katedra św. Piotra i Pawła, cerkiew św. Mikołaja z XVw., klasztor Dominikanów, rynek z renesansowym ratuszem, dzielnica ormiańska, Baszta Batorego. Obiadokolacja i nocleg w Kamieńcu Podolskim.

4dzień- Chętni przed śniadaniem wycieczka do niezwykłego jaru Smotrycza i oglądanie zabytków sztuki fortyfikacyjno-inżynieryjnej - bram Polskiej i Ruskiej. Przejazd do Chocimia. Obejrzenie twierdzy, strzegącej przeprawy na Dniestrze (XIII-XIVw.). Postoje w: Okopach św. Trójcy (najważniejsza polska twierdza po utracie Kamieńca), Krzywczach (zamek Kąckich), Jazłowcu (ruiny jednej z najstarszych twierdz Kresów i odrestaurowany Pałac Poniatowskich) oraz Buczaczu (ratusz zdobiony rzeźbami Pinzla, ruiny warowni Potockich, klasztor Bazylianów z XVIIIw. i barokowy kościół MB Szkaplerznej). Kolacja i nocleg w Stanisławowie.

5dzień- Po śniadaniu zwiedzenie Stanisławowa (obecnie Ivanofrankovska): Ratusz, kościoły: Farny z XVIIw. i Jezuitów z XVIIIw., Ormiański, Pomnik Mickiewicza, gmach Sokoła. Przejazd do Drohobycza - miasta, w którym urodził się Brunon Szulc. Obejrzycie drewnianą cerkiew św.Jura (lista UNESCO), gotycką kolegiatę św. Bartłomieja, rynek, ratusz. Przerwa na posiłek (we własnym zakresie). Przekroczenie granicy w Medyce Przejazd przez Rzeszów, Tarnów, Kraków. Zakończenie imprezy w Katowicach ok. 23.00.

Świadczenia: 4 noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami), wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje, opieka pilota, przewodnik lwowski, transport autokarem (dla małych grup busem z klimatyzacją), ubezpieczenie KL i NNW.

UWAGI:
1. Kalkulacja dla grupy min. 15 os. W przypadku nie zebrania się tej liczby uczestników na 14 dni do terminu - odwołanie imprezy lub weryfikacja ceny (bus 9mc / 7os - 960zł).
2.Transfery antenowe przy min. 6 os. z: Warszawy, Poznania - 100zł, Wrocławia, Łodzi - 80zł; Opola - 50zł.
3.Program imprezy podany jest ramowo - kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
4.Osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są w miarę możliwości do pok.2- lub 3os. W przeciwnym wypadku dopłata do pokoju 1os. - 120 zł.
5.Wstępy ok. 40 zł - płatne w walucie lokalnej (hrywnach), ew. wieczorek lwowski z kapelą, alkoholem, tańcami - ok.30zł
TERMINY I CENA:
TERMINY:
11.07-15.07.2018

CENA: 860zł

PROMOCJA:

UWAGA ! PROMOCJA ! WCZEŚNIEJ = TANIEJ !

Rezerwując do 30.12.2017 otrzymujesz:
- 80zł zniżki przy wpłacie zaliczki!


Uwaga: Ilość miejsc w promocji ograniczona.


Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezę
KatowicePl. Andrzeja - tył dworca PKP05.00
Krakówmiejsce zbiórki do potwierdzenia06.15
Atrakcje:
ŻÓŁKIEW, LWÓW, PODHORCE, OLESKO, ZŁOCZÓW, ZBARAŻ, TARNOPOL, KAMIENIEC PODOLSKI, ŻWANIEC, CHOCIM, SKAŁA PODOLSKA, JAZŁOWIEC, BUCZACZ, STANISŁAWÓW, DROHOBYCZ

Podczas naszej podróży przez Kresy wprowadzimy Was w klimat czasów opiewanych w Sienkiewiczowskiej Trylogii. Przemierzając Podole i bezkresne stepy na jego krańcach (-Dzikie Pola”), każdy będzie mógł wczuć się w postać Małego Rycerza lub Skrzetuskiego, tym bardziej, że wiele z odwiedzanych przez nas miejsc było świadkiem opisywanych w Trylogii zdarzeń.
Termin Dni Typ oferty Grupa cenowa Cena od osoby Miejsca
od:2018-07-11 do:2018-07-15 5 wczesna rezerwacja A 860 PLN780 PLN sprawdź miejsca