Main Picture
Ukraina, Turka
UKRAINA- PEJZAŻE I KLIMATY ZAKARPACIA - Wycieczka objazdowa
Symbol oferty: 544/1819
Państwo: Ukraina
Region: Karpaty
Miasto: Turka
Transport: Autokar, Inny
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa, Treking / wspinaczka, Wycieczka objazdowa
Wyżywienie: śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie: Hotel, Pensjonat
Wyposażenie:
  • Brak
świadczenia:
Świadczenia: 6 noclegów w hotelach i pensjonatach **/*** (pokoje lub studia z łazienkami), 6 śniadań i 6 obiadokolacji, opieka pilota, transport małym autokarem z klimatyzacją, ubezpieczenie KL i NNW. UWAGI: 1. Wymagana minimalna ilość uczestników to 25 osób (w przypadku nie zebrania się tej liczby na 21 dni do terminu - odwołanie imprezy lub weryfikacja ceny). Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń to 7 dni do rozpoczęcia imprezy. 2. Transfery antenowe realizujemy przy min.6 osobach z: Warszawy, Poznania za dopłatą 100zł; Łodzi, Wrocławia - dopłata 80zł, Częstochowy, Opola -50zł. 3. Program imprezy podany jest ramowo - kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów. 4. Koszty wstępów do zwiedzanych obiektów płatne oddzielnie ok.15 Euro/os. 5. Osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są do pok.2 lub 3os. Zakwaterowanie w pok.1os. za dopłatą (ok.50 Euroł). 6. Dla grup zorganizowanych dowolne terminy, możliwe dodatkowe rabaty (w zależności od liczebności grupy) o szczegóły pytaj w biurze.
Cena podstawowa:
Katowice, osoba dorosła, ubezpieczenie KL i NNW, obowiązkowa opłata za Fundusz Gwarancyjny, Promocja do 30.12
RAMOWY PROGRAM :
UKRAINA - PEJZAŻE I KLIMATY ZAKARPACIA - Wycieczka objazdowa

1dzień- Wyjazd z Katowic o 5.30, Krakowa 6.45, Tarnowa 7.45. Postój w Lesku i rzut oka na Zamek Kmitów oraz renesansową synagogę Przekroczenie granicy ukraińskiej w Krościenku. W Chyrowie obejrzenie niezwykłego kolegium Jezuitów. Postój przy ruinach obronnego klasztoru w Starej Soli. Przez Stary Sambor kierujemy się do Turki. Obiadokolacja i nocleg.

2dzień- Rano jedziemy przez tereny Użańskiego Parku Narodowego pomiędzy Pasmem Wierchowińskim i Biesz-czadami (u stóp Tarnicy) na Przełęcz Użocką (postój i podziwianie panoram). Przejeżdżamy na drugą stronę Karpat. Krótkie postoje w Użoku (cerkiewka w stylu bojkowskim) i Kostrynie (cerkiewka). Przekraczamy Pasmo Połonińskie Następnie odwiedzimy leżące malowniczo nad rzeką Uż ruiny zamku w Niewicku. Przejazd do Użgorodu. Zwiedzanie stolicy Zakarpacia: Zamek Żupana XIV-XVI w., cerkiew św. Michała Archanioła, katedra greko-katolicka, rotunda z XII w z cennymi freskami. Pod wieczór docieramy do Mukaczewa - najładniejszego miasta Zakarpacia. Zwiedzanie: pałac zwany Mukaczewskim Zamkiem cerkiew św. Mikołaja. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3dzień- Rano zwiedzimy potężną twierdzę Mukaczewską. Następnie w modnym kurorcie w Karpatach Wulkanicznych obejrzymy -bajkowy pałac” - obecnie Sanatorium -Karpaty” oraz Czynadiewo z gotyckim kasztelem. Przejeżdżamy u stóp Stoha (1681m.npm) z plenerowymi postojami w malowniczych górskich wioskach Międzygórza i Wierchowiny: Swalawie, Wołowcu, Hukliwym, Roztoce. Po południu dotrzemy do Podobowca u stóp Połoniny Borżawa. Chętni wycieczka górska. Obiadokolacja i nocleg w pensjonacie (możliwe ognisko).

4dzień- Kontynuujemy poznawanie wiosek Międzygórza: Filipiec, Izki, Negrowiec, Kołoczawa, (w każdej oryginalna zabudowa i drewniane cerkiewki). Chętni wycieczka górska na Negrowiec, ew. po Połoninie Krasnej (np. Mencul 1501m.npm, Szerokołużański Rezerwat). Po dotarciu nad jezioro Synewir (wschodnio-karpackie Morskiego Oko) - spacer wokół jeziora (Park Narodowy Synewir). Nocleg w pensjonacie.

5dzień- Przemierzamy przepiękne tereny Międzygórza (Miżgiria) i Wierchowiny pomiędzy pasmami Połoninnym, Wierchowińskim i Gorganami. Zwiedzimy miasteczko Chust z ruinami zamku XII-XVI w. i gotyckim kościołem św. Elżbiety. Odwiedzimy wioski Daniowo, Sokirnicę, Seredne Vodiane. Przejazd wzdłuż przełomu Cisy i granicy rumuńskiej do Dilowa z geograficznym centrum Europy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Rachowa.

6dzień- Przejazd u stóp masywu Świdowca (widoki na Bliźnicę 1883m.npm) do podnóży Czarnohory. Postój w Jasini- pięknie położonej wsi pomiędzy Czarnohorą a Świdrowcem (cerkiewki i Muzeum Krajoznawcze). Wjazd na Przełęcz Jabłonicką - granicę Zakarpacia i Przykarpacia. Następnie kierujemy się do Zaroślaka, skąd chętni odbędą piesza wycieczkę (ok. 4godz.) na Howerlę (2067m.npm) - najwyższy szczyt Czarnohory. Nocleg w Jaremczu i obiadokolacja (za dopłatą możliwa w kolibie huculskiej, z kapelą i tańcami).

7dzień- Obejrzenie cerkiewki, skoczni w Worochcie. Oglądanie wodospadów na Prucie i spacer po targu huculskim w Jaremczu. Postój w Dorze przy oryginalnej drewnianej cerkwi (wypalany w drewnie ikonostas) oraz przy ruinach zamku Kuropatków w Pniowie. Kierujemy się do granicy polskiej z postojem w Drohobyczu. Spacer po starówce: kolegiata św. Bartłomieja, rynek, piękna, drewniana cerkiew św. Jura. Czas na zakupy i posiłek (we własnym zakresie). Przekroczenie granicy w Medyce-Mościskach. Zakończenie imprezy w Katowicach ok. północy.


Świadczenia: 6 noclegów w hotelach i pensjonatach (pokoje lub studia z łazienkami), 6 śniadań i 6 obiadokolacji, opieka pilota, transport mikrobusem z klimatyzacją, ubezpieczenie KL i NNW, doliczono obowiązkową składkę na TFG w wysokości 10zł/osobę.

UWAGI:
1. Wymagana minimalna ilość uczestników to 16 osób (w przypadku nie zebrania się tej liczby na 14 dni do terminu - odwołanie imprezy lub weryfikacja ceny - np bus 9mc./7os. - 1380zł). Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń to 14 dni do rozpoczęcia imprezy.

2. Transfery antenowe realizowane przy min.6 osobach: Warszawy, Poznania dopłata 100zł, Łodzi, Wrocławia - dopłata 80 zł, Częstochowy, Opola - 50zł.

3. Program imprezy podany jest ramowo - kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.

4. Koszty wstępów do zwiedzanych obiektów płatne oddzielnie ok. 50 zł - płatne w hrywnach.

5. Osoby podróżujące samotnie w miarę możności dokwaterowywane są do pok.2 lub 3os. W przeciwnym wypadku zakwaterowanie w pok.1os. za dopłatą 190zł

6. Dla grup zorganizowanych - oferta szyta na miarę - możliwe dowolne terminy i atrakcyjne rabaty
TERMINY I CENA:
TERMINY:
30.06-06.07.2018
17.09-23.09.2018

CENA: 1 220zł/os

PROMOCJA:
WCZEŚNIEJ = TANIEJ !
Rezerwując do 30.12.2017 otrzymasz:
- 120zł zniżki przy wpłacie zaliczki!


Uwaga: Ilość miejsc w promocji jest ograniczona.

Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezę
KatowicePl. Andrzeja (tył dworca PKP)05.30
Krakówmiejsce zbiórki do potwierdzenia06.45
Rzeszówmiejsce zbiórki do potwierdzenia07.45
Atrakcje:
DROHOBYCZ, PNIÓW, JAREMCZE, WOROCHTA, HOWERLA, JASINIA, RACHÓW, SEREDNE VODIANE, TIACZEW, KOŁODNO, SOKIRNICA, DANIOWO, CHUST, SYNEWIR, KOŁOCZAWA, NEGROWIEC, ROZTOKA, HUKLIWY, WOŁOWIEC, SWALAWA, CZYNADIEWO, MUKACZEWO, UŻGOROD, NIEWICKO, KOSTRYŃ, UŻOK, TURKA, STARA SÓL, SOLINA, LESKO

Przed Wami trasa dla miłośników gór, folkloru i sielskich, wiejskich klimatów. Trasa dla pasjonatów historii i ciekawostek architektonicznych. Trasa intensywna, w której wysiłek uczestników nagrodzony będzie niezwykłymi wrażeniami i doznaniami.
Region Zakarpacia, mało jeszcze znany wśród polskich turystów, jest wręcz niesamowitą mieszanką kulturową, gdzie ścierają się i asymilują ze sobą wpływy Węgier i Rusi, Rumunii, Ukrainy i Słowacji. Odwiedzimy podczas naszej podróży malownicze Huculskie i Bojkowskie wioski, miasteczka o klimacie Marmaroszu i Siedmiogrodu. Zobaczycie dzikie i niedostępne pasma gór: Czarnohory, Gorganów, Świdrowca, Bieszczad Wschodnich, Marmaroszu i Wierchowiny.

Termin Dni Typ oferty Grupa cenowa Cena od osoby Miejsca
od:2018-06-30 do:2018-07-06 7 katalogowa K 1100 PLN zamów
od:2018-09-17 do:2018-09-23 7 katalogowa K 1100 PLN zamów